Sanace a čištění fasád

Systémové řešení na sanaci řas a plísní na fasádách

Jako profesionální firma často opravujeme fasády našich zákazníků. Řasy a plísně jsou častým problémem fasád, hlavně u zateplovacích systémů. Firma Caparol nám dodává kompletní zateplovací systémy. Nabízí i systémová řešení na důkladnou sanaci starých a zaplísněných zateplení domů. Na jejich produkty se můžeme spolehnout.

Kvalita pro každého od profesionálů

Poradíme vám ve všech otázkách barev, designu a struktur a nabídneme na každý problém správné řešení. Vždy zaručujeme použití kvalitních výrobků a postupů ke spolehlivému splnění vašich očekávání.
Image
Kvalita pro každého od profesionálů

Poradíme vám ve všech otázkách barev, designu a struktur a nabídneme na každý problém správné řešení. Vždy zaručujeme použití kvalitních výrobků a postupů ke spolehlivému splnění vašich očekávání.


Ochraňte vaše fasády a domy


Řasy a houby jsou mikroorganismy, se kterými se běžně potkáváme v přírodě. V průběhu času si našly cestu i na různé povrchy a prostředí, jako třeba fasády domů. Větší rozvoj kolonií tohoto napadení pozorujeme na tepelně izolačních systémech.

Ty jsou dlouhodobě namáhány povětrností, vlhkostí, usedáním prachových částic a podobně. Moderní materiály firmy Caparol jsou již z výroby nastaveny tak, aby nedocházelo k rozvoji tohoto napadení a tím udržovaly dlouhodobě čisté fasády. U starších a poškozených zateplení i fasád bez zateplení je nutno toto napadení účinně odstranit a ochránit proti opětovnému poškození.

Jako účinný systém řešení těchto problémů nabízíme kompletní sanační nátěrový systém od firmy Caparol. Materiály jsou vyvinuty a vyrobeny se zvláštním důrazem na odstranění řas a plísní a následnou dlouhodobou ochranu. Je toho docíleno speciálním složením penetrace Capatox, která odstraní z podkladu zbytky řas a plísní po omytí tlakovou vodou a vynikajícími vlastnostmi nátěrového materiálu CarboSol.

Hlavní předností je vysoká vodoodpudivost, která urychlí vysychání fasády po dešti. Obsahem speciálních fotokatalitických pigmentů zaručí dlouhodobě čistou fasádu bez biologického napadení. Obsahem uhlíkových vláken přenese drobné trhliny v podkladu a to vše při zachování vynikající prodyšnosti pro vodní páry.
Image

Jak probíhá čištění fasády a sanace

1. Analýza
Pro úspěšnou sanaci a dlouhodobý účinek je nutné věnovat pozornost důkladnému průzkumu postižených ploch.
Je třeba zjistit, zda nejsou na fasádě další poruchy (trhliny, odlupování vrstev apod.), které by vyžadovaly větší sanační úpravy.

2. Očištění
Řasy a plísně je nutné odstranit tlakovou vodou. Tlak max. 60 bar a teplota 60 °C. Nutno používat ochranné pomůcky a respektovat místní předpisy o odpadových vodách.
Včetně včasného odvozu a likvidace smytého odpadu z fasády. Fasádu po umytí je nutno nechat řádně vyschnout.

3. Desinfekce
Zbytky plísní a řas, které jsou často vrostlé do povrchu, se odstraní přípravkem Caparol Capatox. Neředěná penetrace se v jednom, nebo při vysokém napadení dvou nátěrech, nanese na fasádu.
Jedná se o bezoplachový prostředek, který je nutno nechat vyschnout.

4. Nátěr
Následuje fasádní nátěrový systém:
základní nátěr CarboSol Grund
první nátěr fasádní barvou CarboSol ředěnou max. 10 % vody
závěrečný nátěr fasádní barvou CarboSol ředěnou max. 5 % vody


Sanace s dlouhodobým a vyzkoušeným účinkem


S materiálem Caparol CarboSol získáte trvalou ochranu vašeho domu. Byl odzkoušen na mnoha realizacích, jak rodinných domech, tak se výborně hodí na sanaci bytových domu°. Hlavně u výškových staveb je ceněn pro svou dlouhodobou ochranou funkci, protože náklady na opravy a s tím spojené práce (např. lešení) jsou vysoké. Můžete si vybrat z tisíců zářivých odstínů a tím dát vašemu domu nový a svěží vzhled.