Bezrámové systémy

Bezrámový zasklívací systém s posuvně otočnými díly z bezpečnostního skla. Jedná se o nejrozšířenější zasklívání lodžií v Čechách. Skla je možno posouvat a skládat k boční stěně lodžie.

Bezrámový otočný

Image
Základním prvkem systému jsou spodní a horní kolejnice (tříkolejnice nebo čtyřkolejnice), mezi kterými se pohybují jednotliváokna. Každé okno se skládá ze spodního a horního (horizontálního profilu) – boční (vertikální) profily jsou z transparentního PVC. Krajní okna zajíždějí na bocích do „U" profilů s moherovým těsněním. Všechny profily jsou z hliníku. Systém je uzamykatelný pomocí madla s pojistkou a jistících kolíčků, čímž je systém chráněn proti otevření zvenčí. Ke spodní kolejnici je připevněna okapnice překrývající horní madlo zábradlí.

Bezrámový posuvný

Image
Základním prvkem systému jsou spodní a horní kolejnice (tříkolejnice nebo čtyřkolejnice), mezi kterými se pohybují jednotlivá okna. Každé okno se skládá ze spodního a horního (horizontálního profilu) – boční (vertikální) profily jsou z transparentního PVC. Všechny profily jsou z hliníku. Systém je uzamykatelný pomocí madla s pojistkou a jistících kolíčků, čímž je systém chráněn proti otevření zvenčí. Ke spodní kolejnici je připevněna okap.

Rámový posuvný systém

Rámový zasklívací systém s posuvnými díly. Systém splňuje vyšší nároky na zatěsnění lodžie proti povětrnostním vlivům s možností osazením izolačním dvojsklem.

Rámový

Základním prvkem systému jsou spodní a horní kolejnice (tříkolejnice nebo čtyřkolejnice), mezi kterými se pohybují jednotlivá okna. Každé okno se skládá ze spodního a horního (horizontálního profilu) – boční (vertikální) profily jsou z transparentního PVC. Krajní okna zajíždějí na bocích do „U" profilů s moherovým těsněním. Všechny profily jsou z hliníku.

Systém je uzamykatelný pomocí madla s pojistkou a jistících kolíčků, čímž je systém chráněn proti otevření zvenčí. Ke spodní kolejnici je připevněna okapnice překrývající horní madlo zábradlí. Prostor mezi horní kolejnicí a stropem se ponechává volný jako infiltrační mezera
Image
Zasklení balkonu, lodžie či pergoly, terasy rozšíří užitnou plochu bytu a přirozeně zvyšuje komfort bydlení. Zasklený prostor také pomůže k menšímu hluku z okolí, prachu a exhalacím. Díky zasklení můžete prostor využít i za nepříznivého počasí. U rámového systému se vzájemně křídla propojují, proto zajišťují větší těsnost, než bezrámové systémy.
Zasklení balkónu také představuje úsporu nákladů na vytápění bytu díky funci skleníkového efektu - tepelného kolektoru. Dodáváme bezrámové i rámové zasklení.